Riistaveikot

Riistaveikot

TALLUSKYLÄN RIISTAVEIKOT RY 

Ajantasaisimmat tiedot jäsenille Facebookissa Talluskylän Riistaveikot -ryhmässä.

Muista päivittää sihteerille käytössä oleva spostiosoite, viralliset tiedotteet kulkevat sitä kautta!

Johtokunta 2018

  • Puheenjohtaja: Juha Hämäläinen 044 2107269 juha.hamalainen(ät)kuopiontekniikka.fi
  • Jyrki Tolonen 040 7224440 jyrki.tolonen(ät)nokioy.fi
  • Henri Pelkonen 050 3370573 henri.pelkonen(ät)netti.fi
  • Juha Immonen 0400 536209 jimmonen7(ät)gmail.com
  • Erkki Karhunen 050 3261767 e.karhunen51(ät)gmail.com
  • Marko Tuppurainen 0400 165227 marko(ät)savonlampoputkitus.fi
  • Timo Koskinen 040 7225075 timoheikki1956(ät)outlook.com

Sihteeri: Timo Asikainen, 050 358 5367, timo_asikainen(ät)hotmail.com

Seuran postiosoite: Talluskylän Riistaveikot ry, Kommiontie 31, 71640 Talluskylä

PETOYHDYSMIEHET
Veijo Tiirikainen 0400 164625 veijo-tiirikainen(ät)gmail.com

Juha Immonen 0400 536209 jimmonen7(ät)gmail.com

Jyrki Tolonen 040 7224440 jyrki.tolonen(ät)nokioy.fi

 

Suurpedot, ILMOITA HAVAINTO HETI PETOYHDYSMIEHELLE, ETTÄ HÄN VOI KÄYDÄ VARMISTAMASSA HAVAINNON JA KIRJATA TASSU-JÄRJESTELMÄÄN.

 

Peltoharju, Riistaveikkojen piäpaikka

Metsästystoiminnot on keskitetty majallemme Peltoharjuun, sieltä löytyy modernit lihankäsittelytilat, majoittumismahdollisuus jäsenille ja tilaa kaikenlaiseen oheistoimintaan.

Peltoharjussa on sauna ja rauhallista majoitustilaa n max 15 henkilölle ja kokoustamaan sopii mainiosti 25 hlö.Peltoharjua vuokrataan jäsenille ja ulkopuolisille yksityisille ja yhteisöille “yksityiskäyttöön” , tiedustelut ja varaukset: Puheenjohtaja Juha.

VARAUSTILANNE:10.10.Hirvikokous

  varattu 3.-4.11.2018

                         

 
 

Hirvet

Hirvijahtiin 2018 voi ilmoittautua Timo Koskiselle 15.9 mennessä, hirvikokous 16.9. hirvikävelytapahtuman jälkeen. Uusille hirviseurueen jäsenille tulee 400€:n lihankäsittelytilojen osuusmaksu (maksu vahvistetaan vuosittain).

Hirvikanta jäi 2017 kaudelta kohtalaiseksi, joten metsälle päästään myös tulevana syksynä.

Mm. RHy:n tapahtumia:

http://riista.fi/metsastys/tapahtumahaku/

 

AMPUMAKOKEEN SUORITUSTILAISUUKSIA KYLMÄMÄEN AMPUMARADALLA TERVON RHY:n JÄRJESTÄMIÄ, kts lisää Riista.fi
Ampumakokeita muualla: riista.fi riistaweb

 

METSÄSTYSMAAT:
Seuralle on vuokrattuna n 8000 ha metsästysmaata josta pelkästään hirvelle n. 800 ha.
Seuran alue rajoittuu Tervon kirkonkylän suunnassa n Tervajärven tie tasalle, Kuopioon ja Maaningalle päin pitäjien rajoille, ja Pielaveden suuntaan n Kommion metsäautotien tasalle. Tarkka kartta alueesta on nähtävillä Peltoharjun tuvassa ja sähköinenkin versio on saatavilla esim. b-barkiin, tunnuksia PJ:ltä. 

 

Riistaveikkojen sivua ylläpitää sihteeri Timo ja Juhat H. ja I.